Skip to content
Рецепт од Тања

Медена торта

Состојки:

Подготовка:

Се подготвува смесата.

Мачкаме со путер длабоко тавче. Го полниме со подготвената смеса.

Рерната е подготвена на 140 степени. Печете околу 50 минути. Доколку треба, уште 5 минути на 160 степени.

На готовата торта посипуваме одозгора уште 4 лажци мед

4/5

1 Comment


Додај коментар