Skip to content
Ваши рецепти

Сподели рецепт

Убавите нешта треба да се споделуваат.

Затоа, испратете ни ги вашите магични формули и рецептури, и оние кои ќе добијат најдобри оценки, ќе ги снимиме и поставиме тука, на нашиот сајт.

Ајде, заедно, да ја создадеме најубавата и највкусна онлајн книга на македонски рецепти.

Ве чекаме.

Медена Торта
Рецепт од Тања Медена торта Состојки: 300гр. Брашно 10гр. пециво Мед 250гр. + 4 лажици за одозгора Несолен путер 225гр.
Целиот рецепт тука!
Брауни Колачиња
Рецепт од Снеже Брауни Колачиња Состојки: ½ шолја брашно ½ шолја путер 1 шолја шеќер 1/3 шолја какао ¼ лажичка
Целиот рецепт тука!
Интегрален леб со природен квасец
Рецепт од Вера Григуричин Интегрален леб со природен квасец Состојки: 100гр стартер 350гр млака вода 250гр бело брашно 250гр интегрално
Целиот рецепт тука!